• Święto Dyni – XII edycja

• 24 października 2022 roku już po raz 12 obchodziliśmy w internacie „Święto Dyni”. Każda grupa przygotowała wylosowaną potrawę, której głównym składnikiem była dynia. Na stole pojawiły się wspaniałe dania: dyniowy gulasz, zupa dyniowa, ciasto z dynią i orzechami, dyniowe muffinki i hit tegorocznego święta – lody dyniowe z czekoladą. Było bardzo smacznie i bardzo wesoło.

• Mamy to !!!!!!!

• Dnia 23 listopada 2022 roku reprezentacja SOSW w składzie: Patryk Leśniewski, Julka Czupryńska, Roksana Gumieniak i Kacper Jakubczak pod opieką pana Jacka Adamiaka wzięła udział w Grodziskim Turnieju Tenisa Stołowego im. Hipolita Szczerkowskiego.

I .... mamy to :   I miejsce Julki Czupryńskiej i III miejsce Roksany Gumieniak w kategorii szkół podstawowych oraz     III miejsce Patryka Leśniewskiego w kategorii szkół branżowych. Brawa dla całej naszej drużyny !!!!

• "Młodzież z prawem na cz@sie”

• Dnia 14.11.2022 w naszej szkole odbyły się zajęcia realizowane w ramach projektu Fundacja LexCultura  pt. "Młodzież z prawem na cz@sie” finansowanego ze środków Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Celem projektu zajęć jest edukacja młodzieży w zakresie aktualnych problemów konsumenckich, podstawowych praw, jakie przysługują konsumentom, ze szczególnym naciskiem na sferę cyberbezpieczeństwa oraz oszustw w Internecie. Uczestnikami szkolenia byli uczniowie klas I, II i III szkoły branżowej oraz z zespołów A i E. Zajęcia były prowadzone przez panią Karolinę Przybyłke oraz pana Huberta Plichta. Organizacją zajmowała się pani Jolanta Szmitkowska.

• „Jem zdrowo” – internatowe zajęcia kulinarne

• W dniu 8.11.22 w naszym Internacie odbyły się ekologiczne zajęcia kulinarne w ramach obchodów Dnia Zdrowego Jedzenia i Zdrowego Gotowania. Wspólnie przygotowaliśmy sałatkę z kiszonych buraków oraz chipsy z buraków, ziemniaków i marchewki. Dodatkowo ususzyliśmy plasterki jabłek. Przygotowane jedzenie było zdrową alternatywą dla przekąsek, które zazwyczaj kupujemy w sklepach. Zajęcia uświadomiły podopiecznym jak w prosty i tani sposób można przygotować smaczne i zdrowe jedzenie.

Zespół Ekologii i Bezpieczeństwa