• Kursów ciąg dalszy :)))

• Kolejne kursy organizowane  przez Agencję Rozwoju Mazowsza w ramach projektu ,,Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego'' już za nami. 21.03 - 22.03 odbył się kurs trenera personalnego,  23.03 - kurs masażu sportowego, a 24.03 – kurs masażu tkanek głębokich. Tym razem wymagały one od nas nieco wysiłku fizycznego. Niektórzy nawet narzekali na zakwasy :). Ale inni wyrazili chęci pogłębienia tematu i doskonalenia umiejętności w tym zakresie. Może odnaleźli swoją drogę zawodową? Temu właśnie służą te kursy – zasmakowaniu w temacie i odpowiedzi na pytanie: co dalej? Życzymy mądrych decyzji.

• Powitanie Wiosny

• W tym roku wiosnę powitaliśmy w nietypowej formie. Uczniowie szkoły podstawowej, przysposabiającej do pracy i branżowej udali się na wycieczkę. Pierwszym punktem wyprawy była Galeria Instrumentów Folkowych w Grodzisku Mazowieckim. Wysłuchaliśmy ciekawej opowieści o dawnych instrumentach, mogliśmy je zobaczyć a na niektórych nawet zagrać! Było co oglądać, bo istniejące ponad pół wieku muzeum zgromadziło ponad tysiąc instrumentów. Następnie udaliśmy się do Warszawy. Tam młodsi uczniowie spędzili czas na beztroskiej zabawie w sali zabaw Inca Play. Mogli spożytkować swoją energię na wspinaczkach, torach przeszkód i w tunelach. Starsi uczniowie obejrzeli film przygodowy "Shazam! Gniew bogów". Ten wyjazd obfitował w same przyjemności: coś dla ucha, coś dla oka i coś dla ciała. W dobrych nastrojach wróciliśmy do szkoły. Szkolne Koło Turystyczne "Trampek"

• "Trudne wierszyki" - a my wygrywamy !!!

• W piątek 17 marca w Zespole Szkół Specjalnych im. Hipolita Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim odbył się międzyszkolny logopedyczny konkurs recytatorski "Trudne wierszyki". Naszą szkołę reprezentowali Kacper Tuszyński, Oliwier Bodych, Jakub Woźniak i Weronika Jędrzejczak. Wszyscy uczniowie wspaniale recytowali wybrane wiersze.

Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce- Oliwier Bodych i Jakub Woźniak

2 miejsce- Weronika Jędrzejczak

Logopedzi SOSW pragną złożyć ogromne podziękowania nauczycielom i rodzicom za wkład pracy i zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

• Turniej halowej piłki nożnej

• 15 marca 2023 roku nasza drużyna halowej piłki nożnej wzięła udział w turnieju piłkaskim. Rozgrywki odbyły się w Grodzisku Mazowieckim. Rywalizowały ze sobą zespoły z terenu województwa mazowieckiego. Nasz Ośrodek reprezentowali : Roksana Gumieniak, Patrycja Laskowska, Kuba Koziński, Kamil Pudło i Przemek Kowalewski. Wielkie emocje, sportowa rywalizacja i ogromna radość z osiągniętego wyniku sprawiły, że na długo zapamiętamy te zawody. Brawa dla naszych sportowców !!!

(J. Adamiak)

• Kurs baristy ..... smakowity :)

• 2 marca 2023 roku w naszej szkole odbył się jeden z całej serii kursów organizowanych dla naszych uczniów ze szkoły branżowej i przysposabiającej do pracy. Tym razem był to kurs baristy .... Pyszną kawą przygotowaną przez "kursantów" delektowali się wszyscy w szkole .... było pysznie i estetycznie ..... Kurs Baristy  organizowany był przez Agencję Rozwoju Mazowsza w ramach projektu ,,Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego''.  Szkolenie prowadził trener z Instytutu badawczo - szkoleniowego z Olsztyna. Dziękujemy wszyscy bardzo serdecznie.

• W naszej pamięci

• W dniu 3 marca, uczniowie Szkoły Branżowej naszego Ośrodka byli na wycieczce w Muzeum Mazowsza Zachodniego. Tematem wystawy oraz prelekcji, w której uczestniczyliśmy była pamięć o Żołnierzach Wyklętych.

(J. Szmitkowska, K. Tabędzka)