• Pysznie przedświątecznie

• W dniu dzisiejszym - 27.11. 2023 roku - miały miejsce warsztaty dla uczniów szkoły branżowej I stopnia w zawodzie kucharz. Temat spotkania jak najbardziej na czasie - "Potrawy Świąteczne''. Warsztaty prowadziła pani Magdalena Rutkowska - mistrz zawodu kucharz, uczestniczka wielu prestiżowych konkursów i warsztatów gastronomicznych. Daniem pokazowym wykonanym przez panią Magdę była faszerowana dorada z puree z batata. Nasi uczniowie też mieli wkład w ucztę - wykonali świąteczną sałatkę. Dzień palce lizać - podobno nie ostatni w tym roku szkolnym.

J. Szmitkowska

• Mikołaj przed Mikołajkami

• Chociaż do 6 grudnia jeszcze kilkanaście dni, do naszego Ośrodka już dziś zawitali pomocnicy Mikołaja! Bardzo nasz cieszy, że mamy przyjaciół, którzy wspierają podopiecznych naszej placówki. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Fundacja Z Miłości Do Dziecka za przekazane upominki, które będą wspaniałym prezentem dla najmłodszych uczniów naszego Ośrodka.

• Bezpiecznie w sieci

• Dnia 22.11.2023 roku odbyło się spotkanie edukacyjno - poradnicze z zakresu prawa konsumenckiego. Spotkanie w ramach projektu "Mazowsze z prawem na cz@sie''. Uczniowie szkoły branżowej od prawnika z @fundacja_lexcultura dowiedzieli się o zasadach bezpiecznych zakupów w sieci.

• Profilaktyka uzależnień

• W dniu 15.11.2023 roku odbyło się w naszej szkole szkolenie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie - sierżant Julią Szczygielska. Tematem spotkania była profilaktyka uzależnień. W szkoleniu uczestniczyli uczniowie szkoły branżowej i przysposabiającej do pracy. Młodzież dowiedziała się o negatywnym wpływie alkoholu,dopalaczy, substancji psychoaktywnych i narkotykach. Młodzi ludzie poznali również miejsca, w których mogą szukać pomocy. Wszyscy mamy nadzieję, że nie będą musieli nigdy z tej wiedzy korzystać.

• 11 listopada w przedszkolu

• Tego dnia dzieci z przedszkola, ubrane w biało-czerwone stroje, poznawały symbole narodowe oraz wyrażały szacunek i miłość do ojczyzny w zabawach i piosenkach. Dzieci oglądały bajkę pt."Karolek poznaje Polskę", wykonywały biało-czerwone plakaty, ilustrowały gestem i ruchem patriotyczne piosenki. Na koniec w pozycji godnej prawdziwego Polaka, wysłuchały Mazurka Dąbrowskiego.

Nauczyciele przedszkola

• 105 rocznica Odzyskania Niepodległości w naszej szkole

• W piątek, 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 105 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tego dnia, gościliśmy delegację żołnierzy z 37 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bielicach. Odwiedziła nas rówież pani dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Powiatu Żyrardowskiego- Monika Bachańska. Uczniowie zaprezentowali część artystyczną, w czasie której wspólnie odśpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Żołnierze opowiedzieli nam o swojej ciężkiej i pełnej poświęcenia pracy w obronie kraju. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali naszym gościom dużo interesujących pytań. Wielkie emocje wzbudziło oglądanie przywiezionego przez żołnierzy sprzętu oraz wojskowego samochodu.

Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu", więc równo o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Dziękujemy gościom za przybycie, a rodzicom i nauczycielom za przygotowanie uczniów do obchodów Święta Niepodległości.

• Teatrzyk w teatrze

• Nasi uczniowie w październiku tego roku, po pełnym zabawy castingu, rozpoczęli pracę w szkolnym kole teatralnym. Zaskakująca była ilość uczniów chcących sprawdzić się w roli aktorów. Prezentowali się oni w krótkich scenkach przed komisją rekrutacyjną. Pierwszym etapem działalności koła jest poznanie „prawdziwej” gry aktorskiej. W tym celu opiekunki koła zorganizowały wyjazd do Warszawy, do Teatru Polskiego. Wycieczka odbyła się 07.11.2023 roku.  Na deskach teatru - ,, Żołnierz królowej Madagaskaru". Moc wrażeń, dynamika, humor, kunszt aktorski na długo zapadną w pamięci nam wszystkim. Przeżycia, które wielu z uczestników wycieczki mogło doświadczyć pierwszy raz, wywoływały skupienie i niekłamaną radość. Teraz będziemy odgrywać sceny jak z teatru w naszej szkole. Następnym etapem będzie nasz spektakl, a aktorami nasi uczniowie. Mamy nadzieję na super przygodę i sukcesy sceniczne.

H. Kupska, M. Pucel, M. Białek