Szanowny Rodzicu
Jeśli twoje dziecko posiada opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju to przyjdź do nas i zapisz malucha na zajęcia.
Wczesne wspomaganie rozwoju to szansa, aby jak najszybciej rozpocząć niwelowanie zaburzeń rozwojowych. Zajęcia odbywają się w wymiarze 2 godzin tygodniowo indywidualnie i zespołowo. Przyznane dziecku terapie są zbieżne z jego potrzebami. Stosujemy elementy technik i metod terapii behawioralnej dostosowane do warunków naszego Ośrodka, terapię pedagogiczną, integracji sensorycznej, neurologopedyczną, rehabilitację ruchową, muzykoterapię. Staramy się wspierać rodziców zarówno fachową wiedzą, jak i ciepłym słowem.
Dla dzieci, które po latach spędzonych z nami idą do I klasy, organizujemy barwny festyn pożegnalny.
Zapraszamy do kontaktu osobistego, telefonicznego lub elektronicznego. Numery i adresy dostępne są na stronie głównej.
ROK SZKOLNY 2020 / 2021
Czerwiec 2021 – Nasze wspomnienia
Koniec roku szkolnego to także czas podsumowań. Zapraszamy do wspólnego spojrzenia w niedaleką przeszłość ;)
17 czerwca 2021r – Zakończenie zajęć z Wczesnego Wspomagania w roku szkolnym 2020/2021
„Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie,
musicie dostrzec, że najważniejsza jest radość
pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy.
Radość tryumfu i szczęście samodzielności, opanowania.”
Janusz Korczak
17 czerwca 2021r. odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci kończących zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju.
Kochani, pragniemy życzyć Wam, aby na Waszej drodze stanęło wielu dobrych ludzi, którzy nauczą Was samodzielności w odkrywaniu świata, którzy będą wspierać Was w dążeniu do wyznaczonego celu, którzy pozwolą Wam czerpać radość z pokonywanych na co dzień trudności.
Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju
Zajączek wielkanocny, marzec 2021
Życzymy Państwu i dzieciom,
aby te Święta Wielkanocne przepełnione były
pokojem, miłością i odpoczynkiem w gronie najbliższych.
Niech radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego odnowi wiarę i wniesie nadzieję,
a powracająca do życia natura będzie natchnieniem w codziennym życiu.Zespół WWR
Grudzień 2020 – spotkanie z Mikołajem...
Kochany Mikołaju, dziękujemy że odwiedziłeś nas w tym roku!
Dziękujemy za upominki i ciepłe słowa dla każdego dziecka.
Wszystkim Rodzicom i dzieciom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących świąt.
Dużo uśmiechu i zdrowia, pociechy z dzieci i wspólnie spędzonych chwil w gronie najbliższych, wielu prezentów pod choinką i chwili spokoju w świątecznym zamieszaniu..
Dyrekcja SOSW wraz z terapeutami Wczesnego Wspomagania
Jeżeli Państwa dziecko posiada opinię o potrzebie Wczesnego Wspomagania Rozwoju to czekamy ……..
Zgłoście się Państwo do nas i zapiszcie Waszego malucha na zajęcia.
Są jeszcze wolne miejsca na rok szkolny 2020/21.
Zapraszamy do kontaktu osobistego, telefonicznego lub mailowego. Numery i adresy dostępne są na stronie głównej naszej Placówki.
Piękne święta, piękna w święta - spotkanie świąteczne 2019 / 2020
„Piękne Święta, piękna w Święta” to hasło tegorocznego spotkania świątecznego z rodzicami dzieci, które uczestniczą w zajęciach WWR. We wtorek 17 grudnia 2019 r. czekaliśmy na mamy z zimową herbatką oraz z ofertą świąteczną pani fryzjerko-kosmetyczki Olgi Simińskiej. Zmiana fryzury, delikatny makijaż i …mamusie odmienione, zadowolone. Jeszcze „pstryk”, aby uwiecznić spotkanie na zdjęciach.
Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas ! Dla Ciebie Olga szczególne ukłony !
Świąteczne Anielskie Warsztaty 2018/2019
W dniu 18 grudnia, jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, zostało zorganizowane spotkanie z rodzicami dzieci uczestniczących w zajęciach WWR. Tegoroczne spotkanie odbywo się pod hasłem "Warsztatów Anielskich". Rodzice wraz z zespołem , pod czujnym okiem p. Łukasza Kasperczyka wykonywali przepiękne bożonarodzeniowe kartki dla swoich dzieci.
Zespół WWR życzy wszystkim rodzinnych, spokojnych i pełnych ciepła Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2019 rokuW roku szkolnym 2019 / 2020 zajęcia prowadzą :
p. Justyna Bukowska – ukończyła UW o kierunku kształcenie zintegrowane, oligofrenopedagog, terapeuta ręki, AAC, Ruchu Rozwijającego W. Sherborne i MDS. Na co dzień pracuje z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, ze spektrum autyzmu,z niepełnosprawnością sprzężoną. Od wielu lat interesuje się i analizuje wpływ zooterapii na życie dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz osób w wielu starczym.
p. Olga Dudkiewicz - Nauczyciel muzyki i muzykoterapeuta, oligofrenopedagog, terapeuta integracji sensorycznej, metody Knillów i Metody Dobrego Startu, rytmiczna. Miłośniczka muzyki klasycznej i wszystkich dźwięków natury. Moja terapia łączy elementy muzykoterapii i SI (stymulacja wszystkich zmysłów poprzez ruch - taniec, śpiew i grę na instrumentach aby wszystko działało "jak trzeba").
p. Monika Gwiaździńska-Wrzesień - fizjoterapeuta, pedagog, oligofrenopedagog, nauczyciel wf, terapeuta manualny kręgosłupa i stawów oraz starszy inspektor bezpieczeństwa i ochrony człowieka w środowisku pracy. Prowadzi zajęcia z dziećmi z autyzmem, niepełnosprawnością ruchową i sprzężoną oraz zaburzeniami rozwoju o podłożu genetycznym.Terapia dostosowana jest do możliwości fizycznych i osobowości dziecka, tak aby miało ono poczucie wykonywania ruchu. Podczas zajęć wykorzystywane są różne metody terapeutyczne, które po diagnozie, dopasowuje się do indywidualnych potrzeb dziecka.
p. Wioletta Olejnik – ukończyła pedagogikę specjalną o specjalności logopedia na APS oraz podyplomowe studia z zakresu neurologopedii ogólnej i dziecięcej , oligofrenopedagokikę i terapię pedagogiczną. W SOSW prowadzi terapię z dziećmi uczęszczającymi na zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju, w przedszkolu i szkole podstawowej. Jej pasją jest nauka czytania podopiecznych. Nauczyciel podążając za dzieckiem odkrywa w sobie radość i zadowolenie.
p. Joanna A. Pakieła - pedagog specjalny, wykładowca języka migowego, logopeda, obecnie studiuje na kierunku: Neurologopedia. Ukończyła szkolenie z piktogramów – Szwedzkiego systemu komunikacji pozawerbalnej, Rewalidacji i wspierania rozwoju ucznia z orzeczeniam o potrzebie kształtowania specjalnego.
p. Kinga Siedlecka – studia o specjalności edukacja i rehabilitacja osóbniepełnosprawnych intelektualnie, studia licencjackie na APS – Wczesne wspomaganie rowoju dziecka i pedagogika kreatywności, studia podyplomowe – Stosowana analiza zachowania , praca z osobami z zaburzeniami rzowoju i zachowania, technik masażysta, terapeuta ręki. Na co dzień prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe z dziećmi z zaburzeniami ze spektum autyzmu z niepełnosprawnością intelektualna w stopniu umiarkowanym. W swojej pracy wykorzystuje elementy terapii behawioralnej oraz inne dostępne metody indywidualnie dobrane do potrzeb dziecka
p. Justyna Stępniewska-Górka – Oligofrenopedagog, magister psychologii w zakresie psychologii klinicznej i osobowości, pedagog specjalny, rehabilitant, terapeuta w zakresie wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju. Specjalizuje się w pracy z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim i z uczniami z autyzmem. W tym zakresie ukończyła specjalistyczne szkolenie i praktykę w Polskim Stowarzyszeniu Terapii Behawioralnej w Krakowie. W swojej pracy terapeutycznej opieram się na zasadzie, że podstawą rozwoju małych dzieci jest zabawa. Dlatego podczas zabawy terapeutycznej ćwiczę z dziećmi umiejętność eksperymentowania, naśladowania i współdziałania.
p. Wioletta Adamiak – magister oligofrenopedagogiki, terapeuta integracji sensorycznej, w pracy terapeutycznej wykorzystuje założenia stosowanej analizy zachowania.
p. Bogumiła Szymańska – nauczyciel oligofrenopedagog, terapeut pedagogczny. Ukończyła kusy z zakresu metody Dobrego Startu oraz Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. W wolnych chwilach czytam książki biograficzne i reportaże.
Ważna informacja !!!
Nasz Ośrodek realizuje dla dzieci dodatkowe zajęcia WWR w związku z przystąpieniem do rządowego programu „Za życiem“, który obejmuje lata 2017 – 2021.