• Szanowny Rodzicu 

           Jeśli twoje dziecko posiada opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju to przyjdź do nas i zapisz malucha na zajęcia.

     Wczesne wspomaganie rozwoju to szansa, aby jak najszybciej rozpocząć niwelowanie zaburzeń rozwojowych. Zajęcia odbywają się w wymiarze 2 godzin tygodniowo indywidualnie i zespołowo. Przyznane dziecku terapie są zbieżne z jego potrzebami. Stosujemy elementy technik i metod terapii behawioralnej dostosowane do warunków naszego Ośrodka, terapię pedagogiczną, integracji  sensorycznej, neurologopedyczną, rehabilitację ruchową, muzykoterapię. Staramy się wspierać rodziców zarówno fachową wiedzą, jak i ciepłym słowem.

     Dla dzieci, które po latach spędzonych z nami idą do I klasy, organizujemy barwny festyn pożegnalny.

     Zapraszamy do  kontaktu osobistego, telefonicznego lub elektronicznego. Numery i adresy dostępne są na stronie głównej.

      

  • ROK  SZKOLNY  2020 / 2021

    

   Czerwiec 2021 – Nasze wspomnienia

   Koniec roku szkolnego to także czas podsumowań. Zapraszamy do wspólnego spojrzenia w niedaleką przeszłość ;)

    

        

     

    

   17 czerwca 2021r – Zakończenie zajęć z Wczesnego Wspomagania w roku szkolnym 2020/2021

    

    „Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie,

   musicie dostrzec, że najważniejsza jest radość

   pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy.

    Radość tryumfu i szczęście samodzielności, opanowania.”

   Janusz Korczak

   17 czerwca 2021r. odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci kończących zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju.

   Kochani, pragniemy życzyć Wam, aby na Waszej drodze stanęło wielu dobrych ludzi, którzy nauczą Was samodzielności w odkrywaniu świata, którzy będą wspierać Was w dążeniu do wyznaczonego celu, którzy pozwolą Wam czerpać radość z pokonywanych na co  dzień trudności.

   Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju

      

   Zajączek wielkanocny, marzec 2021

   Życzymy Państwu i dzieciom,

    aby te Święta Wielkanocne przepełnione były

   pokojem, miłością i odpoczynkiem w gronie najbliższych.


   Niech radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego odnowi wiarę i wniesie nadzieję,
   a powracająca do życia natura będzie natchnieniem w codziennym życiu.

   Zespół WWR

    

   Grudzień 2020 – spotkanie z Mikołajem...

   Kochany Mikołaju, dziękujemy że odwiedziłeś nas w tym roku!

   Dziękujemy za upominki i ciepłe słowa dla każdego dziecka.

   Wszystkim Rodzicom i dzieciom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących świąt.

   Dużo uśmiechu i zdrowia, pociechy z dzieci i wspólnie spędzonych chwil w gronie najbliższych, wielu prezentów pod choinką i chwili spokoju w świątecznym zamieszaniu..

    Dyrekcja SOSW wraz z terapeutami Wczesnego Wspomagania

       

  • Jeżeli Państwa dziecko posiada opinię o potrzebie Wczesnego Wspomagania Rozwoju to czekamy …….. 

   Zgłoście się Państwo do nas i zapiszcie Waszego malucha na zajęcia.

   Są jeszcze wolne miejsca na rok szkolny 2020/21.

   Zapraszamy do kontaktu osobistego, telefonicznego lub mailowego. Numery i adresy dostępne są na stronie głównej naszej Placówki.

  • Piękne święta, piękna w święta - spotkanie świąteczne 2019 / 2020

   „Piękne Święta, piękna w Święta” to hasło tegorocznego spotkania świątecznego z rodzicami dzieci, które uczestniczą w zajęciach WWR. We wtorek 17 grudnia 2019 r. czekaliśmy na mamy z zimową herbatką oraz z ofertą  świąteczną pani fryzjerko-kosmetyczki Olgi Simińskiej.  Zmiana fryzury, delikatny makijaż i …mamusie odmienione, zadowolone. Jeszcze „pstryk”, aby uwiecznić spotkanie na zdjęciach.

   Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas ! Dla Ciebie Olga szczególne ukłony !

                                        

   Świąteczne Anielskie Warsztaty 2018/2019

   W dniu 18 grudnia, jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, zostało zorganizowane spotkanie z rodzicami dzieci uczestniczących w zajęciach WWR. Tegoroczne spotkanie odbywo się pod hasłem "Warsztatów Anielskich". Rodzice wraz z zespołem , pod czujnym okiem p. Łukasza Kasperczyka wykonywali przepiękne bożonarodzeniowe kartki dla swoich dzieci. 

                
    
    
    
   Zespół WWR życzy wszystkim rodzinnych, spokojnych i pełnych ciepła Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2019 roku
    
    
    
    
   • W roku szkolnym 2019 / 2020 zajęcia prowadzą :

     

    p. Justyna Bukowska – ukończyła UW o kierunku kształcenie zintegrowane, oligofrenopedagog, terapeuta ręki, AAC, Ruchu Rozwijającego W. Sherborne i MDS.  Na co dzień pracuje z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną  w stopniu głębokim, ze spektrum autyzmu,z niepełnosprawnością sprzężoną. Od wielu lat interesuje się i analizuje wpływ zooterapii na życie dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz osób  w wielu starczym.

     

    p. Olga Dudkiewicz - Nauczyciel muzyki i muzykoterapeuta, oligofrenopedagog, terapeuta integracji sensorycznej, metody Knillów i Metody Dobrego Startu, rytmiczna.       Miłośniczka muzyki klasycznej i wszystkich dźwięków natury. Moja terapia łączy elementy muzykoterapii i SI (stymulacja wszystkich zmysłów poprzez ruch - taniec, śpiew i grę na instrumentach aby wszystko działało "jak trzeba"). 

    p. Monika Gwiaździńska-Wrzesień -  fizjoterapeuta, pedagog, oligofrenopedagog, nauczyciel wf, terapeuta manualny kręgosłupa i stawów oraz starszy inspektor bezpieczeństwa i ochrony człowieka w środowisku pracy. Prowadzi zajęcia z dziećmi        z autyzmem, niepełnosprawnością ruchową i sprzężoną oraz zaburzeniami rozwoju o podłożu genetycznym.Terapia dostosowana jest do możliwości fizycznych i osobowości dziecka, tak aby miało ono poczucie wykonywania ruchu.  Podczas zajęć wykorzystywane są różne metody terapeutyczne, które po diagnozie, dopasowuje się do indywidualnych potrzeb dziecka.

    p. Wioletta Olejnik – ukończyła pedagogikę specjalną o specjalności logopedia na APS oraz podyplomowe studia z zakresu neurologopedii ogólnej i dziecięcej , oligofrenopedagokikę i terapię pedagogiczną. W SOSW prowadzi terapię z dziećmi uczęszczającymi na zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju, w przedszkolu i szkole podstawowej. Jej pasją jest nauka czytania podopiecznych. Nauczyciel podążając za dzieckiem odkrywa w sobie radość i  zadowolenie.

    p. Joanna A. Pakieła - pedagog specjalny, wykładowca języka migowego, logopeda, obecnie studiuje na kierunku: Neurologopedia. Ukończyła szkolenie z piktogramów – Szwedzkiego systemu komunikacji pozawerbalnej, Rewalidacji i wspierania rozwoju ucznia z orzeczeniam o potrzebie kształtowania specjalnego.

    p. Kinga Siedlecka – studia  o specjalności edukacja i rehabilitacja osóbniepełnosprawnych intelektualnie,   studia licencjackie na APS – Wczesne wspomaganie rowoju dziecka i pedagogika  kreatywności, studia podyplomowe – Stosowana analiza zachowania , praca z osobami z zaburzeniami rzowoju i zachowania, technik masażysta, terapeuta ręki. Na co dzień prowadzi zajęcia  indywidualne i grupowe  z dziećmi   z zaburzeniami ze spektum autyzmu z niepełnosprawnością  intelektualna w stopniu umiarkowanym. W swojej pracy  wykorzystuje elementy terapii behawioralnej oraz inne dostępne metody  indywidualnie dobrane do potrzeb dziecka

    p. Justyna Stępniewska-Górka – Oligofrenopedagog, magister psychologii w zakresie psychologii klinicznej i osobowości,  pedagog specjalny, rehabilitant, terapeuta w zakresie wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju.  Specjalizuje się w pracy  z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim i z uczniami  z autyzmem. W tym zakresie ukończyła specjalistyczne szkolenie i praktykę w  Polskim Stowarzyszeniu Terapii Behawioralnej w Krakowie. W swojej pracy terapeutycznej opieram się na zasadzie, że podstawą rozwoju małych dzieci jest zabawa. Dlatego podczas zabawy terapeutycznej ćwiczę z dziećmi umiejętność eksperymentowania, naśladowania    i współdziałania.

    p. Wioletta Adamiak magister oligofrenopedagogiki, terapeuta integracji sensorycznej, w pracy terapeutycznej wykorzystuje założenia stosowanej analizy zachowania.

    p. Bogumiła Szymańska – nauczyciel oligofrenopedagog, terapeut pedagogczny. Ukończyła kusy z zakresu metody Dobrego Startu oraz Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. W wolnych chwilach czytam książki biograficzne i reportaże.

     

     Ważna informacja !!!

     

    Nasz Ośrodek realizuje dla dzieci dodatkowe zajęcia WWR w związku z przystąpieniem do rządowego programu „Za życiem“,  który obejmuje lata 2017 – 2021.