•                                 Dni Terapeutyczne 2023

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszą konferencją.

Informujemy, że lista uczestników jest już zamknięta!!!

Do zobaczenie w sobotę !!!

Chcielibyśmy przybliżyć sylwetki naszych prelegentów:

Konferencja "Terapie XXI wieku - autyzm" . Prelegenci.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żyrardowie zaprasza na

DNI TERAPEUTYCZNE

20.10. - 21.10.2023 r.

ZAJĘCIA OTWARTE  w dniu 20.10.2023 roku (w SOSW Żyrardów, ul Środkowa 36)

Zaproszone delegacje ze szkół będą mogły uczestniczyć w zajęciach  otwartych przybliżających charakter pracy w naszym ośrodku, tj.:

- Rehabilitacja,

- Muzykoterapia,

- Terapia Integracji Sensorycznej,

- Cukiernictwo,

- Rękodzieło,

- Ogrodnictwo.

KONFERENCJA  „Terapie XXI wieku- autyzm”

21.10.2023 r. (sobota, godz. 9.00), Resursa, 1-go Maja 45 w Żyrardowie

Zyta Czechowska  - nauczyciel roku 2019

Dorota Nakielska i Katarzyna Drabczyk

Karolina Gołębieska

Ewelina Kiełczyńska

Zgłoś się tu:

Termin zgłoszeń 15.10.2023 r.

Pod linkiem: https://tiny.pl/cfckb

dni.terapeutyczne.sosw@gmail.com

Konkurs plastyczny z okazji Światowego Miesiąca Świadomości o Autyzmie.

Z okazji Światowego Miesiąca Świadomości o Autyzmie nasze Przedszkole zorganizowało konkurs plastyczny „Moja własna twórczość” dla dzieci ze spektrum autyzmu z przedszkoli i klas I-III placówek specjalnych i integracyjnych. Głównym celem było promowanie twórczości plastycznej dzieci z autyzmem. Zgodnie z regulaminem prace konkursowe wpłynęły do dnia 13 marca, a rozstrzygniecie nastąpiło do dnia 31 marca.

Poniżej krótkie podsumowanie konkursu:

Na konkurs wpłynęło 42 prace przedszkolaków i uczniów z 10 placówek z powiatu żyrardowskiego, skierniewickiego, mszczonowskiego, grodziskiego i grójeckiego.  Konkurs oceniany był w dwóch kategoriach: dzieci z przedszkoli i dzieci z klas I –III. Wszystkie prace były niezwykle ciekawe. Z całą pewnością wymagały niesamowitej pracy i pomysłowości dzieci oraz wspierających ich nauczycieli i terapeutów. Komisja konkursowa wyłoniła 6 zwycięskich prac oraz 2 wyróżnienia.

W związku z istniejącą sytuacją w kraju, wystawa prac konkursowych nie odbędzie się w kwietniu w Centrum Kultury w Żyrardowie.

Nagrody, dyplomy i podziękowania zostaną przekazane zwycięstwom po powrocie uczniów i nauczycieli do szkół.

W zamian wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze zwycięzcami oraz oglądania prac konkursowych w poniższej galerii.

Dziękujemy poniższym placówką za współpracę  i wzięcie udziału w konkursie:

• Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Skierniewicach.
      • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Pl. O. Honorata Koźmińskiego w Nowym Mieście na Pilicą.
      • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Żyrardowie
      • Klasy Specjalne w Szkole Podstawowej we Wręczy.
      • Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Stasica w Żyrardowie
      • Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Filipa de Girarda w Żyrardowie.
      • Przedszkole Niepubliczne „Tęcza” w Żyrardowie.
      • Punkt Przedszkolny "Kubuś Puchatek" przy Szkole Podstawowej we Wręczy.
      • Niepubliczny Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Tęczowy Domek” w Grodzisku Mazowieckim.
      • Niepubliczne Przedszkole „Żyrafa” w Żyrardowie.

Organizator – Przedszkole Specjalne w SOSW w Żyrardowie.