• Gramy w zielone

          • W poniedziałek, 24 kwietnia obchodziliśmy w naszym Ośrodku Święto Ziemi pod hasłem „Gramy w zielone”. Podczas imprezy uczniowie naszej szkoły mogli poszerzyć swą wiedzę o ekologii w oparciu o prezentacje multimedialne oraz filmy ekologiczne. Czekało także na nich wiele atrakcji przygotowanych przez wolontariuszy i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 3. Każdy mógł przysiąść przy wyznaczonych stanowiskach i rozwiązać krzyżówkę lub rebus przyrodniczy, wykonać kartkę okolicznościową dla Ziemi, wspólnie namalować obraz przedstawiający szczęśliwych ludzi na zdrowej planecie lub wykonać eko – torbę ze zużytego już T-shertu. Uczniowie pisali swoje postanowienia ekologiczne na ten rok i umieszczali je w plastikowych butelkach. Z tych „listów w butelkach” wykonane zostało wspólnie eko –drzewo. Wielu z uczestników festynu upamiętniło swój w nim udział zdjęciem w oryginalnej, mandarynkowej  fotobudce. Imprezę uatrakcyjniły tańce i zabawy ruchowe do wspólnie śpiewanych piosenek Majki Jeżowskiej. Na koniec wylosowani uczniowie – posiadacze Paszportów Ekologa - wraz z panią Dyrektor oraz naszymi przedszkolakami posadzili drzewa na terenie szkoły. Są one symbolem naszej dbałości o Ziemię i jednocześnie pamiątką zakończonej w tym roku modernizacji naszego Ośrodka. Przesympatycznym wolontariuszom z „trójki” i ich opiekunkom, jako wyraz podziękowania zostały wręczone „bratki wdzięczności”.

            Mamy nadzieję, że głoszone hasło imprezy odmieni nawyki ludzi i zwiększy świadomość ekologiczną. Po prostu …. GRAJMY W ZIELONE !!!

            (A. Sobczak)

          • 80 rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

          • Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. Stał się symbolem Powstania w Warszawskim Getcie. W dniu 19 kwietnia biblioteka szkolna w ramach akcji „Żonkil” zorganizowała apel poświęcony temu wydarzeniu. Podczas apelu przybliżona została historia tych heroicznych wydarzeń. Jak to Marek Edelman pisze w książce „Zdążyć przed Panem Bogiem”: „Śmierć w komorze gazowej nie jest gorsza od śmierci w walce; niegodna śmierć jest tylko wtedy , kiedy się próbowało przeżyć cudzym kosztem”.

            (biblioteka szkolna)

          • Biegi przełajowe - Mistrzostwa Powiatu i Gminy

          • W dniu 15.04.23  reprezentacja naszego Ośrodka pod opieką pana Jacka Adamiaka w składzie : Jarek Czarnecki, Ala Grzegorzewska i Patryk Leśniewski uczestniczyła w Mistrzostwach Powiatu i Gminy w biegach przełajowych Osuchów 2023. Mimo ulewnego deszczu, w silnej stawce drużyn szkół ponadpodstawowych nasza SOSW uplasowała się na 3 miejscu w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając min. L.O Żyrardów, LO Mszczonów i inne mocne ekipy. Ekipa naszego Ośrodka kolejny raz zaznacza swoją obecność w rozgrywkach sportowych na terenie powiatu i województwa. Brawo my !!!

            (J. Adamiak)

          • Spotkanie Wielkanocne

          • 29 marca odbył się kolejny apel SU. Spotkanie z okazji nadchodzących świąt, a co za tym idzie dotyczące tradycji, obrzędów oraz wszystkiego, co związane jest z Wielkanocą. Każda klasa, wraz z wychowawcą zaprezentowała swoje świąteczne propozycje. A było ich wiele: podziwialiśmy dekoracje świąteczne, koszyczki wielkanocne, palmy. Odbyły się wyścigi z jajem, rzut jajem do celu, odgadywanie dotykiem, skrobanie marchewek, psikanie wodą do celu.  Jedliśmy pyszne babki, mazurki, sałatki. Podziwialiśmy wiosenne uprawy w doniczkach. Wysłuchaliśmy wierszyków wielkanocnych. A zumba taniec, poderwał nas z krzeseł do podskoków. Zrobiliśmy sobie zdjęcia w fotoramce. Było wesoło, radośnie, smacznie i świątecznie.

            I takich Świąt Wielkanocnych Wam życzymy. Pełnych tradycji, radości, smakołyków w gronie bliskich osób.

            (Samorząd Uczniowski)

             

          • Zabawy logopedyczne

          • 28 marca odbyły się Zabawy Logopedyczne dla najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz przedszkola. Dzieci  odgadywały  dźwięki otoczenia, bawiły się w trakcie piosenek z pokazywaniem,  ćwicząc przy tym znajomość gestów naturalnych, gimnastykowały języki, starając się zapamiętać coraz dłuższe sekwencje, utrwalały na wesoło znajomość kolorów, ćwiczyły pamięć. Wszyscy nauczyli się również jak przywitać kolegę, podziękować mu lub go o coś poprosić  za pomocą gestów Makatonu. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie oraz wspaniałą zabawę.

            Zespół Logopedów SOSW

          • Spotkanie z Joanną Papuzińską

          • "Czytanie jest oknem na świat. Nie ma większego daru, jaki możemy dać dziecku niż moc czytania"

            Naszą szkołę odwiedziła Joanna Papuzińska - profesor zwyczajny nauk humanistycznych, wybitny prozaik, krytyk literacki a przede wszystkim autorka ponad 50 utworów dla dzieci. Znana przede wszystkim z takich tytułów jak "Moja mama czarodziejka" czy "Asiunia", które należą do obowiązującego kanonu lektur. Pani Joanna jest laureatką wielu nagród. Jak sama mówi, najważniejszy jest dla Niej Order Uśmiechu przyznawany przez dzieci. Podczas spotkania Pani Joanna opowiedziała o czym są wybrane jej książki, pokreśliła ich znaczenie w rozwoju młodych umysłów, zachęciła uczniów do czytania i odkrywania literackiego świata. Tego dnia odbył się również finał konkursu "Ilustracja do utworu Joanny Papuzińskiej", gdzie sama autorka przyznała nagrody. Nie mogło być inaczej - wszystkie prace zostały nagrodzone, a laureaci otrzymali od Pani Joanny pamiątkowy dyplom oraz mały upominek. Uczniowie podziękowali Joannie Papuzińskiej za przybycie własnoręcznie wykonanym prezentem, który sentymentalnie odnosił się do wspomnień autorki. Nie obyło się również bez wzruszeń i kwiatów i gromkich oklasków.

            (M. Białek, H. Kupska)