• Podsumowanie ekologicznego konkursu zbiórki zużytych baterii

• Uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2022/23 brali czynny udział w ogólnopolskim, ekologicznym konkursie „Edukujemy – Pomagamy” zbiórki zużytych baterii i akumulatorów przenośnych. Konkurs był organizowany przez firmę REBA Organizację Odzysku SA w Warszawie. Dzięki tej inicjatywie do firmy zostało przekazane łącznie 191 kg trujących odpadów. Zgodnie z regulaminem konkursu, otrzymany dochód ze zbiórki został przekazany do „Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie w Laskach”. Dzięki zaangażowaniu uczniów naszego ośrodka, OSW w Laskach otrzymał wsparcie rzeczowe w postaci artykułów żywnościowych, z których przygotowywano posiłki dla niewidomych podopiecznych, w tym dzieci i młodzieży z Ukrainy.

Organizatorzy konkursu przysłali naszym uczniom podziękowanie za aktywne uczestnictwo w tym szlachetnym ekologicznym przedsięwzięciu.

Zespół Ekologii i Bezpieczeństwa, Internat

• Dzień Dziecka - najcudowniejsze święto !!!

• 1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka.

Jak przystało na ten dzień było zabawnie, kolorowo i radośnie. Uczniowie brali udział w licznych atrakcjach, takich jak: wyścigi w workach, rzucanie do celu, skoki przez skakankę, ozdabianie lampionów, malowanie wiosennej łąki kredą, rozgrywki warcabowe, quiz o bajkach quiz o zdrowiu.

Tego dnia odbył się także finał szkolnego konkursu MAM TALENT. Uczniowie prezentowali zdolności plastyczne, wokalne, taneczne, siłowe, zręcznościowe, pamięciowe i wiele innych. Swoimi występami zachwycili całą widownię.

Do wspólnego śpiewu i tańca porwali nas: Zespół Ludowy Wiskitki, szkolny zespół Kolorowe Dzwonki, bębny pana Jarka Fidela Lange, dziecięca zumba.

Grupa nauczycieli Ośrodka zaprezentowała swoje zdolności aktorsko - taneczne. Ich niepowtarzalny i zabawny występ doprowadził niejednego do łez (ze śmiechu ).

W trakcie obchodów mieliśmy wielką przyjemność gościć:

Starostę Powiatu Żyrardowskiego Krzysztofa Dziwisza,

Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego,

Mariusza Wysockiego- przedstawiciela Fundacji Nestor i Ochotniczej Straży Pożarnej Żyrardów,

Przewodniczącego Komisji Oświaty i Kultury Michała Ochnickiego

Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Żyrardowa Roberta Rybickiego.

W imieniu uczniów i nauczycieli dziękujemy naszym gościom za pamięć, wsparcie i upominki dla naszych uczniów.

Pragniemy złożyć także podziękowania Radzie Rodziców i wszystkim wspaniałym Rodzicom zaangażowanym w zorganizowanie poczęstunku dla dzieci.

Wielkie brawa dla uczniów, na których zawsze możemy liczyć w obsłudze sprzętu muzycznego i pomocy przy uroczystościach.

Wszystkim dzieciom z okazji ich święta raz jeszcze życzymy wspaniałych przygód, pięknych wspomnień z dzieciństwa, spełniania marzeń i uśmiechu.