• Teatrzyk Kamishibai - "Czerwony Kapturek"

• W dniu 19 października 2021 roku  w przedszkolu zagościł teatrzyk kamishibai. Było o pierwsze spotkanie w ramach autorskiego projektu pt. „Bajkowy Świat Kamishibai w Przedszkolu" pani Justyny Bukowskiej. Głównymi celami tego projektu jest zapoznanie dzieci z teatrzykiem kamishibai poprzez umożliwienie im bliższego kontaktu z literaturą w mało znanej formie - „papierowego teatrzyku”, a także  poznanie znanych bajek oraz literatury z zakresu edukacji globalnej w nowej formie. Autorka projektu własnoręcznie wykonała ilustracje do bajki „Czerwony Kapturek " oraz dostosowała tekst  bajki do formy teatru. Przedszkolaki brały czynny udział w spotkaniu, pomagały prowadzącej, mówiły co znajduje się na ilustracjach.Dzieci  mogły posłuchać odgłosów lasu, pooglądać dary lasu. Na zakończenie spotkanie wszyscy zatańczyli  do piosenki „Czerwony Kapturek, to ja zwę się tak...." Na wiosnę planowane jest drugie spotkanie w ramach tego projektu.  Dziękujemy paniom z przedszkola za pomoc i zaangażowanie.

Bibliotekarki.

• Powitanie nowych uczniów

• 6 października odbyło się w naszej szkole Pasowanie na Ucznia.  Zostało ono podzielone na 2 części - 6 października uroczystość miała miejsce w budynku na ul. Środkowej, a następnego dnia pasowanie odbyło się w „Elektryku”.  Było uroczyste ślubowanie, wręczenie pamiątkowych dyplomów i składanie podpisów. Nie zabrakło również piosenki "Nasza szkoła", która od kilku lat towarzyszy nam w czasie ważnych uroczystości. Jeszcze raz ciepło witamy wszystkich nowych uczniów, życzymy sukcesów w nauce i wieloletnich przyjaźni.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

• Spotkanie z autorem - Tomaszem Piotrem Nowaczykiem

• W dniu 6 październik 2021 roku na terenie „Elektryka” odbyło się , tak bardzo oczekiwane , spotkanie autorskie z Panem Tomaszem Piotrem Nowaczykiem, artystą kabaretowym związanym z poznańskim kabaretem Czesuaf, stand-uperem, improwizatorem, klaunem w fundacji Czerwone Noski – Klown w Szpitalu, a  od pewnego czasu pisarzem wierszy i opowiadań dla dzieci.

Podczas godzinnego spotkania Pan Tomasz przeczytał jedno z opowiadań z książki „Ekstra – Staś ratuje świat”. Książka ta  opowiada o ekstra-bohaterze – sześcioletnim Stasiu, który ma niesamowite przygody.  Dzieci bardzo spodobały się niecodzienne pomysły Stasia , który  wszelką cenę chce uratować  świat. Autor zaprezentował też kilka wierszy dla dzieci  znajdujących się w drugiej książce „Gupik ma szczęście!”.  Książka zawiera zbiór  zabawnych  wierszyków. Dzięki kabaretowemu doświadczeniu wiersze bawią grą słów i rozśmieszają swoich czytelników. Uczniowie SOSW byli bardzo zadowoleni ze spotkania z autorem, który nawiązał z nimi fantastyczny kontakt.  W bibliotece szkolnej nasi młodzi czytelnicy znajdą obie książki naszego cudownego gościa.