• Super Uczeń wybrany !!!!

• Koniec roku szkolnego to okres podsumowań zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Jak co roku w czerwcu Samorząd Uczniowski organizuje akcję przyznawania nagrody Super Ucznia. Jest to wyróżnienie szczególne, ponieważ zasługują na nie wyjątkowi uczniowie: odznaczający się kulturą osobistą, okazujący szacunek kolegom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły, sumienni, pracowici, zaangażowanie w życie szkoły. W tym roku szkolnym nauczyciele większością oddanych głosów wybrali następujących Super Uczniów:

1. Andżelika Kwiatkowska
            2. Daniel Rzepecki
            3. Sylwester Jakubiak
            4. Marta Słojewska
            5. Jakub Jasiński
            6. Anna Michalska

Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy wspaniałej postawy naszym Super Uczniom!

Życzymy też wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

• Magiczna moc bajek

• W październiku 2020 roku Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  przystąpił do Międzynarodowego Projektu Czytelniczego " Magiczna  moc bajek". Do zrealizowania było osiem  modułów. To była wspaniała zabawa , a przy okazji nauka o tak ważnych w życiu  wartościach, jak : szacunek, przyjaźń, miłość, tolerancja, sprawiedliwość, solidarność, uczciwość, odwaga, pokojowość, odpowiedzialność. Uczniowie mogli dowiedzieć się jakie  postępowania są dobre , a jakie są złe. Jakimi zasadami powinniśmy kierować się w życiu by być dobrym człowiekiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za duże zaangażowanie w ten projekt. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również dołączymy do tego projektu.                                                                                                                                                                                                                         Biblioteka szkolna

• Zbiórka zużytych baterii - dyplomy i nagrody !!!

• Podopieczni internatu od ponad 10 lat  biorą czynny udział w ekologicznej akcji zbiórki zużytych baterii, która organizowana jest przez firmę REBA Organizację Odzysku S.A. w Warszawie. W tym roku szkolnym udało się wychowankom oraz uczniom szkoły podstawowej SOSW w Żyrardowie uzbierać, i przekazać do recyklingu i utylizacji 95 kg tych szkodliwych dla przyrody odpadów. Dzięki takiej postawie i zaangażowaniu po raz kolejny otrzymaliśmy dyplom pochwalny dla laureatów w kategorii: Szkoła Podstawowa. Dodatkowo za aktywny udział w I Edycji II Cyklu konkursu: „Edukujemy – Pomagamy” uzyskaliśmy nagrody książkowe związane z edukacją ekologiczną. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc przyrodzie, wniesiony pożyteczny wkład na rzecz ochrony środowiska naturalnego człowieka.

Koordynator akcji: Marek Sawoń

• Wiosenna galanteria

• W ostatnich dniach maja został rozstrzygnięty konkurs Samorządu Uczniowskiego na WIOSENNĄ GALANTERIĘ. W konkursie wzięły udział zespoły edukacyjno-terapeutyczne Szkoły Podstawowej oraz zespoły Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Prace uczniów, a wśród nich broszki, krawaty, kapelusze, naszyjniki, bransoletki, kolczyki i okulary zachwycają pomysłowością i estetyką wykonania. Widać w nich wiosenną świeżość, ale przede wszystkim pracę, zaangażowanie i serce uczniów. Zwycięzcy konkursu oraz wszyscy jego uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki, które uzyskaliśmy dzięki pomocy Stowarzyszenia „Pomóż żyć”. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział, nauczycielom za wskazówki i pomoc oraz Krzysztofowi Skrobiszowi- prezesowi stowarzyszenia „Pomóż żyć” za słodycze.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego