• Rekolekcje Wielkopostne

• W załączniku zamieszczono publikacje dotyczące Rekolekcji Wielkopostnych.

29 - 31 marca 2021 roku to czas rekolekcji dla naszych uczniów. Ponieważ nie możemy spotkać się stacjonarnie, Pani Aneta Olszewska przygotowała dla nas materiały do zapoznania się online.

Miłego oglądania

• Nauczanie zdalne w SOSW

• Szanowni Rodzice i Opiekunowie

Drodzy Uczniowie i Dzieci,

W związku z ogłoszonymi przez Rząd RP nowymi obostrzeniami obowiązującymi od dnia 27 marca 2021 roku oraz rekomendacją premiera dotyczącą pracy zdalnej, dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Żyrardowie podjęła trudną, ale konieczną decyzję o wprowadzeniu nauczania zdalnego w całym ośrodku. Ponadto wpływ na takie rozstrzygnięcie ma zwiększająca się z dnia na dzień liczba nieobecnych pracowników SOSW.

Nauczanie zdalne zostaje wprowadzone od dnia 29 marca 2021r. do 09.04.2021r. (z wyłączeniem dni wolnych od zajęć edukacyjnych, tj 1-6.04.21). W tych dniach świetlica szkolna będzie dostępna wyłącznie dla dzieci osób wykonujących zawody medyczne  i mundurowe zaangażowane w zwalczanie pandemii koronawirusa. Zajęcia opiekuńcze w świetlicy dla ww. uczniów będą zapewnione w dniach: 29.03. 30.03, 31.03, 7.04, 8.04, 9.04 w godzinach 8.00-14.00. Rodziców zaangażowanych zawodowo w walkę z COVID-19 chcących skorzystać z opieki świetlicowej dla swoich dzieci prosimy o zgłoszenie takiego faktu do sekretariatu SOSW do 26 marca 2021r do godz.15.30.

Prosimy o bieżące sprawdzanie strony internetowej ośrodka, gdzie będą ukazywać się dalsze komunikaty, a także materiały edukacyjne dla uczniów.

• Serdeczne podziękowania !!!

• Dziękujemy bardzo Pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Żyrardowie „Elektryk” - Barbarze Gruchal za gościnę i miłe przyjęcie w swojej szkole. Dzięki współpracy i Waszej uprzejmości nasi uczniowie mają możliwość kontynuowania nauki w murach zaprzyjaźnionej szkoły.

Społeczność SOSW Żyrardów

• Zakończenie 10 - letniej akcji wolontariatu - „Zakręcona nakrętka”

• W latach 2011 – 2021 na terenie SOSW w Żyrardowie regularnie odbywała się społeczno - ekologiczna akcja „Zakręcona nakrętka”. Jej głównym celem była pomoc potrzebującym,  niepełnosprawnym od urodzenia dzieciom w powrocie do zdrowia. Oczywiście pomoc zanieczyszczonej przyrodzie też była ważna. Przez te 10 lat  przekazano do firm recyklingowych blisko 20 ton nakrętek. Z roku na rok  akcja swym zasięgiem poszerzała się o coraz liczniejsze entuzjastycznie grono wielbicieli zbiórki kolorowych nakrętek (typu PET i HDPE). Dzięki tej szlachetnej inicjatywie wsparliśmy finansowo podopiecznych Żoliborskiego Stowarzyszenia DOM RODZINA CZŁOWIEK w Warszawie, jak również dzieci ze środowiska lokalnego - z miasta Żyrardowa i z powiatu Żyrardowskiego - m.in. Igę Hodun, Natalię Kostrzewę, Klaudiusza Marczaka, Zuzię Dróżdż. Aktualnie z powodu gruntownego remontu placówki akcja została w dniu 18.03.2021 zamknięta. Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom, bezinteresownym  "nakrętkowiczom" za udział w tej szczytnej inicjatywie :)💓💓💓

Fotohistoria akcji i jednocześnie kawałek historii naszego Ośrodka.

Koordynator akcji Marek Sawoń

• Świąteczna wizyta ....... Wielkanocnego Zajączka :)

• W czwartek 18 marca pojawił się w naszej szkole Wielkanocny Zajączek . Przybył, aby wprowadzić nas w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych, wesoło spędzić czas z uczniami i przy okazji zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcia. Mamy nadzieję, że zajączek, roztaczając dookoła przyjazną i wesołą atmosferę będzie zapowiedzią pięknej i ciepłej wiosny.

(K. Tabędzka)