• 25 listopada - Dzień Pluszowego Misia

• W dniu dzisiejszym Biblioteka Szkolna zorganizowała "Dzień Pluszowego Misia". Dla uczniów przygotowane były związane w tym dniem: prezentacja multimedialna, liczne kolorowanki, krzyżówka, wykreślanka, karty pracy - szukanie różnic pomiędzy obrazkami. Zabawa była wspaniała. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za liczne przybycie.

• Pamiętamy …

• Jak co roku przed Świętem Zmarłych wychowankowie internatu uporządkowali grób pani Władysławy Buzuk  - założycielki, pierwszego kierownika naszej Szkoły, osoby zasłużonej dla szkolnictwa specjalnego w Żyrardowie.  Zapalili znicze i uczcili minutą ciszy również okoliczne miejsca pamięci narodowej.

W Polsce  1  listopada to święto bardzo uroczyste. Wierni, całymi rodzinami odwiedzają groby bliskich zmarłych.  Polska tradycja, różniąca się od tradycji zachodnich, nakazuje bowiem zapalenie znicza, na grobach bliskich jak i dalekich krewnych. Zgodnie z obyczajem odwiedza się również groby, które zostały zapomniane. 1 i 2 listopada to dla Polaków również dni Pamięci Narodowej. Z tego powodu znicze zapalane są praktycznie na każdej odkrytej mogile żołnierskiej: na grobach powstańczych, na polnych i leśnych mogiłach, gdzie pochowani są bezimienni żołnierze. W miejscach kaźni i straceń, przy tablicach pamiątkowych poświęconych zabitym żołnierzom i cywilom we wszystkich wojnach. Płoną również znicze w cmentarnych kwaterach żołnierskich oraz na grobach ludzi szczególnie zasłużonych dla Polski i jej kultury.