• Zakręcona nakrętka - podsumowanie kolejnej edycji

• W środę 23.09.2020 r. miało miejsce podsumowanie kolejnej  edycji ekologiczno-społecznej akcji  „Zakręcona nakrętka”. Zbiórka   trochę zwolniła przez pandemię COVID-19, ale szczęśliwie dobiegła do końca. Z SOSW w Żyrardowie do firmy recyklingowej BIOENTECH w Morzeszczynie, wywieziono 1620 kg! plastikowych nakrętek. Uzyskane pieniądze w kwocie 1380 zł uczniowie przekazali do rąk  niepełnosprawnemu podopiecznemu Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” -  Klaudiuszowi Marczakowi. Zebrana kwota stanowi ogromne wsparcie    w rehabilitacji i specjalistycznym leczeniu chłopca. Słowa podziękowania  za oferowaną pomoc należą się wszystkim zaangażowanym w akcję - „zakręconym nakrętkowiczom”  ze środowiska lokalnego miasta Żyrardowa i okolic, pracownikom placówki, rodzicom wychowanków. Szczególne podziękowania należą się wychowankom internatu - wolontariuszom oraz ich wychowawcom za aktywną, ogromną  pomoc w systematycznym przywożeniu zakrętek z domów oraz w  przygotowaniu odpadów do transportu.  W ten upalny dzień segregowanie, przekładanie, ładowanie do samochodu  i zbieranie nakrętek z pękniętych worków wymagało ogromnego samozaparcia, wytrwałości i siły.  Mimo napotkanych trudności po zakończonej akcji wszyscy odczuli radość z niesienia pomocy nie tylko  naszej przyrodzie, ale również osobie potrzebującej.

Marek Sawoń – koordynator akcji nakrętkowej

• SZANOWNI PAŃSTWO,

• W związku z wystąpieniem w naszej placówce pojedynczego przypadku COVID-19 prosimy o:

1.  Bezwzględne przestrzeganie przyprowadzania wyłącznie zdrowych dzieci.

2.  Obowiązkowe zakrywanie ust i nosa, zachowanie odstępu i przebywanie w strefie I

3.  Współpracę i indywidualne podjęcie decyzji o potrzebie zasłonięcia ust i nosa przez państwa dziecko/ podopiecznego (w naszej placówce zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dzieci niepełnosprawne nie mają obowiązku noszenia maseczek).

O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

W przypadku występowania COVID-19 na terenie placówki zawsze podejmowane są decyzje zgodne z wytycznymi MEN, MZ, KO w porozumieniu z organem prowadzącym.

• SPOTKANIA Z RODZICAMI I OPIEKUNAMI

• Szanowni Państwo,

Dyrekcja ośrodka zawiadamia:

W okresie 14-30 września 2020r w placówce odbywać się będą spotkania zespołów wychowawczych do spraw Wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia (WOPFU) oraz Indywidualnego programu edukacyjno- terapeutycznego (IPET). Szczegółowe informacje przekażą wychowawcy klas.

• GRATULUJEMY ABSOLWENTOM !!!

• Jest nam niezmiernie miło i jesteśmy dumni. Wszyscy absolwenci Szkoły Branżowej I Stopnia zdali egzaminy z kwalifikacji zawodowej. Tym sposobem mamy 100% zdawalność z egzaminów zawodowych.

Brawa dla uczniów, rodziców i nauczycieli za tak profesjonalne przygotowanie do egzaminów.