• Rozstrzygnięcie konkursu "Żyję zdrowo, odlotowo"

• GRATULACJE!

Profilaktyczny konkurs recytatorski „Żyję zdrowo, odlotowo – Mój zdrowy styl życia”  został  rozstrzygnięty.  W konkursie brali udział uczniowie  żyrardowskich szkół podstawowych oraz gmin powiatu żyrardowskiego. Poziom konkursu był wyrównany i trudno było wybrać najlepszych. Ale mamy już wyniki! Jury wyłoniło laureatów. Miło nam, poinformować, że uczennica naszej szkoły Julia Czupryńska z klasy V otrzymała wyróżnienie.  Zapewniała je sobie recytacją wiersza  S. Kraszewskiego  pt. "Dla każdego coś dobrego".

• Dajemy uśmiech w świątecznym podarunku🎄🎁💝

• Dobiegła końca trwająca od początku grudnia na terenie SOSW akcja charytatywna „Pomagamy rówieśnikom”. W tym roku pomagaliśmy dzieciom z rodzin najuboższych, których do akcji wybrał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żyrardowie. Każda klasa i zespół, które zechciały włączyć się do akcji, otoczyły swoją pomocą po jednym dziecku, tworząc dla niego świąteczny upominek. Łącznie do MOPS-u dostarczono pięknie opakowane i podpisane prezenty dla 20 dzieci z 10 rodzin, które na co dzień potrzebują wsparcia.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego jako inicjatorzy akcji pragną bardzo serdecznie podziękować uczniom i ich rodzicom, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do powstania wspaniałych prezentów dla dzieci. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, zrozumienie i pochylenie się nad losem drugiego człowieka, bo przecież każdy ma swoje marzenia i pragnie poczuć magię Świąt. W tym roku mamy pewność, że dzięki Waszym sercom na twarzach dzieci zagości uśmiech.                                                                                                         Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

• Rozstrzygnięcie konkursu logopedycznego

• 8 grudnia został ogłoszony wynik konkursu logopedycznego „My się mówić nie boimy” pod hasłem „Najpiękniejsze życzenia świąteczne”. Miło zaskoczyło nas zainteresowanie konkursem, a także kreatywność i wrażliwość naszych uczniów. Kartki świąteczne okazały się naprawdę piękne i różnorodne. Życzenia uczniowie przedstawili za pomocą słów, piktogramów, PCS-ów i zdjęć. Spośród niemal 40 prac wyłonione zostały te najbardziej pomysłowe. Przyznane zostały główne nagrody:

1 miejsce- Julia Gołębiowska

2 miejsce- Mateusz Pietruszewski

3 miejsce- Kamil Piotrowski

Wyróżnienia otrzymali Norbert Grajek, Gabriel Cyranowicz i Jakub Woźniak.

Prace uczniów możemy podziwiać w holu szkoły. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy i gratulujemy pomysłów!   Zespół Logopedów SOSW

• Zmiana terminu ferii zimowych!!!

• Na podstawie rozporządzenia MEiN z dnia 27 listopada 2020 roku Ferie zimowe na terenie całego kraju trwają od 4 do 17 stycznia 2021 roku.

Uczniowie wracają do szkół 18 stycznia 2021 roku zgodnie z dotychczasową organizacją zajęć.